Dominika Chorosinska (Figurska)
Dominika Chorosinska (Figurska)  Facebook

Dominika Figurska startuje w wyborach do Parlamentu polskiego. W wywiadzie dla Radia Zet poległa na prostych pytaniach z WOSu. Nie wiedziała ilu posłów jest w Sejmie, a ilu w Senacie.

Kim jest Dominika Figurska?

Kilka lat temu grała w serialu "M jak miłość". Od 2001 roku występuje w Teatrze Polskim we Wrocławiu. Od 27 października 2017 współprowadzi publicystyczno-satyryczny program "W tyle wizji" na antenie TVP-info

Pani Dominika publicznie opowiedziała się za konkretną opcją polityczną. W zbliżających wyborach parlamentarnych będzie się ubiegać o mandat poselski z list Prawa i Sprawiedliwości.

Oblała test z wiedzy o społeczeństwie

Aktorka w ramach prowadzonej przez siebie kampanii wyborczej pojawiła się w studiu Radia Zet. Prowadząca, Beata Lubecka, postanowiła zrobić jej mini test z wiedzy o społeczeństwie. To częsta praktyka dziennikarzy, aby złapać gościa na niewiedzy. Figurska poległa już na pierwszych pytaniach. Dotyczyły one liczby posłów i senatorów zasiadająych w Sejmie i Senacie. "Yyy, nie wiem. Nie powiem", odpowiedała zażenowana brakami w swojej wiedzy.

Nie poradziła sobie również z pytaniem: "W jakim wieku polski obywatel może startować w wyborach prezydenckich?". Odpowiedziała pytająco: "Od 18 roku życia, tak?". No niestety, nie tym razem. Poprawna odpowiedź to 35 lat.

#Dominika Figurska #wybory