Gabe Burdett
Gabe Burdett  Facebook Gabe Burdett

Wykrywaniu upadków w Apple Watch Series 4 (a teraz Series 5) od samego początku przypisuje się ratowanie życia na całym świecie. To kolejna historia, która jest doskonałym przykładem tego, dlaczego ludzie w każdym wieku powinni rozważyć włączenie tej funkcji.

W piątek rano Gabe Burdett podzielił się doświadczeniami swojej rodziny w poście na Facebooku. Historia szybko stała się popularna.

W zeszły weekend Gabe i jego ojciec Bob planowali wspólny wypad na rower górski. Ojciec Gabe'a doświadczył ciężkiego upadku, jeszcze zanim przyjechał jego syn. Gabe otrzymał wiadomość SMS wysłaną automatycznie na jego iPhone'a z Apple Watch jego taty z wiadomością o wypadku. Dostał także mapę z dokładną lokalizacją.

Apple Watch Series 4 i nowsze wersje mają wbudowaną funkcję wykrywania upadków. Dla osób poniżej 65 roku życia jest ona domyślnie wyłączona, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby ją włączyć.

Funkcja ta polega na inteligentnym wykrywaniu nagłego upadku, automatycznie dzwoniąc na pogotowie, jeśli osoba nie odrzuci alarmu w ciągu jednej minuty od upadku. Jeśli informacje kontaktowe tej osoby zostaną wypełnione, kontakt zostanie powiadomiony SMS-em i mapą lokalizacji zegarka z momentu upadku.

#Apple #smartwatch