Krzysztof Bosak przyszłym prezydentem?
Krzysztof Bosak przyszłym prezydentem?  bosak2020.pl

W środę 6 maja w gmachu Telewizji Polskiej odbyła się debata wyborcza kandydatów na prezydenta. Debata składała się z 5 pytań. Na odpowiedź na każde z pytań kandydaci mieli po minucie czasu.

W debacie wzięli udział: ubiegający się o reelekcję Andrzej Duda (z poparciem PiS), Krzysztof Bosak (Konfederacja), Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL), Małgorzata Kidawa-Błońska (Koalicja Obywatelska), Robert Biedroń (Lewica), Szymon Hołownia (kandydat niezależny), Stanisław Żółtek (Kongres Nowej Prawicy), Marek Jakubiak (Federacja dla Rzeczypospolitej), Mirosław Piotrowski (Ruch Prawdziwa Europa) oraz Paweł Tanajno (bezpartyjny).

Wyniki debaty kandydatów na prezydenta

Na stronie Dziennik.pl Polacy mogli ocenić ich wystąpienia. Dziś wiadomo już, iż Krzysztof Bosak w oczach Polaków bezsprzecznie zwyciężył. Świadczą o tym wyniki sondażu:

Wyniki debaty prezydenckiej
Wyniki debaty prezydenckiej  dziennik.pl

Bosak zjednał sobie przychylność największej części głosujących. Kandydat Konfederacji otrzymał 296 tysięcy głosów, co przekłąda się na 40% poparcie. Na drugim miejscu uplasował się Szymon Hołownia z niemal dwukrotnie niższym wynikiem (24%). Kolejny z podobnym rezultatem był Paweł Tanajno (22%).

Zaskakujący może być wynik Andrzeja Dudy, który otrzymał zaledwie 1% głosów. Natomiast Małgorzata Kidawa-Błońska plasuje się w szarym końcu stawki. Dostała zaledwie 748 głosów, co nie przekłada się nawet na 1% poparcia.

#wybory #Krzysztof Bosak #debata #prezydent #debata prezydencka