Grupa nastolatków zapałkami wydłubała oczy jeżowi
Grupa nastolatków zapałkami wydłubała oczy jeżowi  Stowarzyszenie Leśne Pogotowie

1000 zł nagrody za wskazanie sprawców, którzy dla zabawy brutalnie okaleczyli napotkanego jeża. Oślepili go, wydłubując mu oczy.

Do zdarzenia doszło na początku września w pobliżu Zamościa. Mężczyzna, który wyszedł na spacer ze swoim psem, zauważył dziwnie zachowującą się grupę nastolatków. Postanowił podejść i sprawdzić co jest powodem ich dziwnego zachowania. Młodzi "ludzie" zauważając zbliżającego się mężczyznę, postanowili się niezwłocznie oddalić.

Gdy śwadek dotarł do miejsca, w którym stali wcześniej nastolatkowie, zauważył leżącego na ziemi i krwawiącego małego jeża. Bez chwili namysłu zabrał ranne zwierzę i przetransportował do Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt.

Młodzi ludzie zrobili sobie z małego jeża żywą zabawkę. Chora zabawa zakończyła się dla jeża wydłubanymi zapałkami oczami – jedna nadal tkwiła w oku - relacjonują pracownicy Stowarzyszenia Leśne Pogotowie

Niestety, lekarzom weterynarii nie udało się uratować wzroku zwierzęcia. Jeż już nigdy nie opuści ośrodka i nie wróci do swojego naturalnego środowiska.

Pracownicy Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt zgłosili sprawę brutalnego okaleczenia jeża na policję.

#nastolatkowie #zwierzęta #bestialstwo